پنجشنبه 27 تير 1398


 
 

  

 
اخبار استانها

یک دوره مسابقات گلف در تهران برگزار شد - تهران

»

حضور دکتر علی قاضی در دومين نشست تخصصي نواب رييس بانوان فدراسيون هاي ورزشي -

»

حضور دکتر علی قاضی در دومين نشست تخصصي نواب رييس بانوان فدراسيون هاي ورزشي -

»

اولین دوره آموزشی بهکاپ در هرمزگان برگزار شد - هرمزگان

»

ترکیب اصلی تیم ملی گلف رده سنی بالای 55 سال آقایان مشخص شد -

»

ترکیب اصلی تیم ملی گلف رده سنی بالای 55 سال آقایان مشخص شد -

»

کیفیت اردوهای جدید بالاتر رفته است/ بازیکنان رده سنی بالای 55 سال مانند جوانان بازی می‌کنند -

»

 
 


رئیس هیأت گلف استان لرستان؛

گلف لرستان با وجود کاستی هایی که به لحاظ امکانات دارد، توانسته یک سال درخشان در کارنامه خود رقم بزند

مجید ترابی نژاد اظهار کرد: از نظر امکانات آموزشی با مشکلات عدیده ای روبرو هستیم که امیدواریم با حمایت فدراسیون تا حدودی این مشکلات مرتفع گردد.

مجید ترابی نژاد رئیس هیأت گلف استان لرستان در گفتگو با پایگاه خبری فدراسیون گلف؛در مورد وضعیت گلف در استان لرستان گفت:در حال حاضر گلف در استان از وضعیت قابل قبولی برخوردار است. با وجود کمبود امکانات تمرینی، ورزشکاران ما بصورت حرفه ای در حال طی کردن پله های ترقی هستند و در سال 97 در رده های سنی مختلف موفق به کسب مقام های قهرمانی، نایب قهرمانی و سومی مسابقات کشوری در رده های انفرادی و تیمی شدند. گلف لرستان با وجود همه کم و کاستی هایی که به لحاظ امکانات دارد، توانسته یک سال درخشان در کارنامه خود رقم بزند.

او در این مورد افزود: همچنین دعوت از گلفرهای استان لرستان جهت حضور در اردوی تیم ملی و انتخاب خانم زیبا مردانی بعنوان سرمربی تیم ملی گلف بانوان زیر 18 سال موجب مباهات است.
ترابی نژاد در مورد میزان تجهیزات و فضای تمرینی در سطح استان بیان کرد: متاسفانه هیأت گلف استان علیرغم روند صعودی که در گلف کشور داشته ولی از نظر امکانات و زمین تمرینی اصلا در وضعیت مناسبی نیست و ورزشکاران ما با حداقل تجهیزات به تمرینات خود ادامه می دهند. از نظر امکانات آموزشی با مشکلات عدیده ای روبرو هستیم که امیدواریم با حمایت فدراسیون تا حدودی این مشکلات مرتفع گردد.
وی در خصوص فعالیت های هیأت گلف استان لرستان گفت: توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با همکاری شهرداری خرم آباد توانستیم در سال 86 ، زمینی در کنار دریاچه زیبای کیو به متراژ پنج هزار متر در اختیار بگیریم و یک زمین12میدانه مینی گلف و یک زمین رنج تمرینی در آن تعبیه شد. از طریق اداره کل ورزش و جوانان استان لرستان زمین گلدشت جنوبی به هیات گلف واگذار شد که در آن زمین 36 میدانه مینی گلف ساخته شد و علاوه بر آن در حال آماده سازی زیرساخت یک زمین رنج آموزشی مناسب استفاده گلفرهای استان هستیم.
ترابی نژاد در خصوص برنامه های سال 98 تصریح کرد: در سال جدید تلاش خواهیم کرد با در نظر گرفتن اهداف بلند مدت هیأت و در صورت برطرف شدن مشکلات مالی بحث استعدادیابی را بصورت جدی دنبال نماییم و بدین منظورقصد داریم تا از گلفرهای مستعد نوجوان جهت پیوستن به خانواده بزرگ گلف استان لرستان دعوت بعمل آورده و از حضور مربیان مجرب استان، آقایان ابراهیم نوری و حسین شاهیوند و همچنین خانم زیبا مردانی در پرورش استعدادهای گلف استان لرستان برنامه ریزی شده است.
ترابی نژاد در مورد برنامه های در نظر گرفته شده در سال آتی افزود: اعزام تیم های نوجوانان بصورت مرحله ای در سه ماهه تابستان، ساخت دفتر هیأت و اتاق رختکن ورزشکاران ، راه اندازی هیات گلف شهرستان بروجرد و کمک به توسعه گلف و رشته های زیرمجموعه فدراسیون در بروجرد که در نهایت موجب پیشرفت گلف لرستان خواهد شد را از مهمترین برنامه های هیأت برشمرد.
ترابی نژاد در خصوص حضور در جشنواره المپیاد استعدادیابی گلف نوجوانان کشور خاطرنشان کرد: در هر دو گروه دختران و پسران در مجموع 7 شرکت کننده داشتیم که از 4 ورزشکار دختر اعزامی 3 نفر جزو استعدادهای برتر شناخته شدند که مقام های دوم، سوم و ششم را کسب کردند. در گروه پسران از سه نفر اعزامی دو نفر با کسب عناوین چهارم وششم جزو استعدادهای برتر در المپیاد استعدادیابی فدراسیون گلف شناخته شدند و در کل استان لرستان با سبقت از دیگر هیأت ها موفق به کسب پنج سهمیه در این المپیاد شد.
وی در مورد میزان فعالیت رشته های تابعه فدراسیون گلف تصریح کرد:در رشته های وودبال، کروکت و بهکاپ به دلیل کمبود امکانات فعالیت قابل ذکری نداریم که انشاءالله به محض تأمین اعتبارات اقدام به راه اندازی و توسعه آنها می نماییم. در حال حاضر فقط در رشته های گلف و مینی گلف متمرکز و پویا هستیم.
مجید ترابی نژاد خواستار نگاه ویژه فدراسیون به هیأت های فعال شد و افزود: با توجه به حضور نمایندگان گلف استان لرستان ( آقای ابراهیم نوری و خانم زیبا مردانی) در اردوی تیم ملی گلف کشور و همچنین آماده سازی دیگر رده های سنی جهت افتخار آفرینی برای کشور عزیزمان ایران نیاز به تخصیص اعتبارات ویژه داریم.
رئیس هیأت گلف استان لرستان کمبود تجهیزات را نیاز اصلی ورزشکاران استان دانست و گفت:از لحاظ مالی با توجه به اعزام های درون مرزی در همه رده های سنی زیر 18 سال؛ 18- 30 سال، 30-55 سال و بالای 55 سال در هر دو گروه آقایان و بانوان به مسابقات کشوری که در طول سال داریم با مشکلات عدیده ای روبرو هستیم و در اختیار داشتن یک زمین استاندارد تبدیل به یک آرزو برای گلفرهای لرستانی شده و از مسئولین محترم اداره کل ورزش و جوانان استان لرستان نیز انتظار حمایت داریم تا امکانات کافی در اختیار علاقمندان گلف و رشته های تابعه قرار گیرد.
وی افزود: در خصوص عملکرد فدراسیون با توجه به اینکه در ابتدای راه دوره جدید ریاست فدراسیون هستیم، روند رو به رشدی داشتیم و مسابقات به نحو احسنت برگزار شد به نوعی می توان اذعان داشت که بهترین مسابقاتی بود که در طول این دوران برگزار شد. پیشنهاد می دهم در آینده تجلیل از ورزشکاران با توجه به سابقه ای که ورزشکاران در گلف کشور داشتند و با توجه به رده های سنی رقم پاداش کمی تغییر داشته باشد تا شرکت کنندگان با انگیزه بیشتری در طول سال خود را برای حضور در رقابت ها آماده نمایند. همه ما از روی علاقه و اعتقاد قلبی و بدون چشمداشت در حال فعالیت هستیم و آرزو میکنم شاهد شکوفایی گلف و دیگر رشته های زیر مجموعه فدراسیون در سطح آسیایی و جهانی باشیم.همچنین پیشنهاد می دهم افراد خبره را بعنوان هیأت رئیسه در رأس کار بیاورند و از تجربیات آنها استفاده کنند. سالی دوبار دو مربی را در مقطع چهار پنج روزه به ایران دعوت کنند تا گلفرهای ایرانی به علم روز گلف دنیا آشنایی داشته باشند.
در پایان از آقای دکتر عزیزی ریاست محترم فدراسیون و همچنین آقای جمشیدی دبیر محترم فدراسیون که سرمایه گلف ایران هستند و شاهد تلاش خالصانه ایشان هستم،تشکر می کنم و برای جامعه گلف کشور آرزوی سلامتی و سربلندی دارم.تاريخ  ارسال:دوشنبه 6 اسفند 1397 - 14:24

کد:116614-1398


 

 
گزارش تصویریاردوی انتخابی تیم ملی گلف رده سنی بالای 55 سال آقایان آرشیو گزارش تصویری

  
گفت و گودیدار بسیار خوبی با شریعتمداری داشتیم/ می‌خواهیم گلف را به مدارس، دانشگاه‌ها و جامعه کارگری وارد کنیم آرشیو گفت و گو

 


 
آمار سایت

 
 

 

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون گلف جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.