يكشنبه 7 آذر 1401


 
 

 


 

 
اخبار استانها

 
 


سرپرست کمیته کروکت خراسان رضوی

بزودی دوره‌های مختلف آموزشی ورزش کروکت در مشهد برگزار خواهد شد

سرپرست کمیته کروکت خراسان رضوی گفت: رشته ورزشی کروکت، رشته ای نوپا ، مهیج ، فکری و استراتژیک است اما برای توسعه آن نیاز به حمایت های مدیران اداره ورزش و جوانان داریم.
مریم دژداریان، سرپرست کمیته کروکت خراسان رضوی، در گفت‌وگو با پایگاه خبری_ تحلیلی مشهدمن با بیان اینکه رشته ورزشی کروکت رشته جدید و نوپایی است، اظهار کرد: این رشته قدمت ۳۰۰ ساله در دنیا دارد و یک بار جز بازی های المپیک فرانسه بوده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر ۲۹ کشور عضو فدراسیون جهانی WCF هستند و ایران ۳۰ امین کشور عضو این فدراسیون است.
وی با اشاره به اینکه از سال ۹۴ اقدامات لازم برای ثبت این ورزش در وزارت ورزش و جوانان توسط مهندس عباس ولی خانی انجام شد، ابراز کرد: در فروردین ماه سال ۹۶ با مجوز رسمی وزارت ورزش و جوانان انجمن کروکت شروع به فعالیت کرد. در یک سال گذشته پنج دوره مسابقه در قسمت آقایان و بانوان در استان تهران و سطح کشور برگزار شد.
دژداریان با بیان اینکه مسابقات کروکت در سه رده سنی زیر ۲۱ سال ، ۲۱ تا ۵۰ و بالای ۵۰ سال برگزار می شود، گفت: استان خراسان رضوی بعد از استان تهران اولین استان در کشور است که این رشته ورزشی را در ۲۲ اردیبهشت سال ۹۶ در اداره کل ورزش و جوانان استان و با حضور مسئولان فدراسیون گلف ، انجمن کروکت افتتاح کرد.
سرپرست کمیته کروکت خراسان رضوی تصریح کرد: با امکاناتی که انجمن در اختیار کمیته کروکت قرار داد، یک دوره آموزشی هم برگزار کردیم ولی به دلیل عدم وجود زیر ساخت های لازم فعالیت کمیته متوقف شد.
وی اظهار کرد: در حال حاضر بعد از یک سال وقفه فعالیت کمیته کروکت خراسان رضوی با تیم مدیریت جدید شروع شده و برنامه ریزی های لازم برای برگزاری دوره های مختلف و هماهنگی های مختلف انجام شده است.
دژداریان با بیان اینکه همکاران ما در حوزه آموزش نیز برنامه های مختلفی را در جهت برگزاری دوره های مربیگری ، دوره های داوری، برگزاری مسابقات انتخابی تیم استان، شرکت در مسابقات کشوری انجام داده اند، افزود: به دلیل وجود مشکلات مختلف از جمله نبود زمین فعالیت کمیته متوقف شده و امروز بعد از یک سال کارهای لازم جهت استارت دوباره با حمایت های انجمن کروکت ایران و اداره ورزش و جوانان استان شروع شده است.
سرپرست کمیته کروکت خراسان رضوی ابراز کرد: امیدواریم با کمک و مساعدت اداره کل ورزش و جوانان استان، فضای خوب برای بازی علاقه مندان به این رشته در اختیار ما قرار گیرد، تا هرچه زودتر شاهد رشد و توسعه این ورزش در استان باشیم.
وی با تاکید بر اینکه مسولان اداره ورزش و جوانان باید از این ورزش نوپا و جدید حمایت های لازم را انجام دهند، اضافه کرد: امیدواریم تجهیزات و زمین مناسب در اختیار کمیته کروکت قرار گیرد.
دژداریان با بیان اینکه بعد همگانی این ورزش نوعی مزیت محسوب می شود، ادامه داد: این رشته ورزشی محدودیت سنی و رده بندی خاصی ندارد و افراد در هر شرایط سنی می توانند در این رشته ورزشی ثبت نام کنند.
سرپرست کمیته کروکت خراسان رضوی با اشاره به اینکه در تهران باشگاه تخصصی کروکت تاسیس شده است، گفت: امیدواریم با حمایت های مسولان ورزشی استان شاهد تاسیس یک باشگاه تخصصی کروکت در استان خراسان رضوی نیز باشیم.
وی در پایان رشته کروکت را اینطور معرفی کرد: رشته کروکت از تجهیرات ارزان و در فضای باز همچون زمین چمن های مصنوعی و طبیعی و پارک ها انجام خواهد شد، همه تجهیزات و لوازم این ورزش در داخل ایران تولید می شود و قیمت آن نسبت به آنچه در خارج از کشور تولید می شود بسیار پایین تر است.زمین استاندارد این بازی ۳۲ در۲۵/۶ متر است که شش دورازه دارد و یک مالت و چهارتوپ.
دژداریان ابراز کرد: چون این ورزش مساحت زیادی نمی خواهد حدود ۱۰۰۰ متر امکان توسعه این ورزش برای همه ارگان ها و شهرداری در مناطق مختلف شهر وجود دارد.تاريخ  ارسال:دوشنبه 13 اسفند 1397 - 09:03

کد:117614-1401


 

 
گزارش تصویریمجمع انتخاباتی هیات گلف استان البرز آرشیو گزارش تصویری

  
گفت و گوخصوصی‌سازی راندمان کار باشگاه‌ها را بالا می‌برد/ واگذاری استقلال و پرسپولیس حمایت از کل ورزش کشور است آرشیو گفت و گو

 


 
آمار سایت

 
 

 

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون گلف جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.