يكشنبه 7 آذر 1401


 
 

 


 

 
اخبار استانها

 
 


رئیس هیئت گلف استان قزوین مطرح کرد؛

سعی کردیم با کمک اسپانسرها گلف را در سطح استان قزوین همگانی کنیم/ طرح جمعه ها با گلف با استقبال پرشور علاقمندان مواجه شد

رئیس هیئت گلف استان قزوین مطرح کرد؛سعی کردیم با کمک اسپانسرها گلف را در سطح استان قزوین همگانی کنیم/ طرح جمعه ها با گلف با استقبال پرشور علاقمندان مواجه شد.

رئیس هیئت گلف استان قزوین در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون گلف اظهار کرد: هیئت گلف استان قزوین در تابستان سال 1395 تأسیس شد که در ابتدا بصورت سرپرستی اداره می شد و در پایان همان سال پس از برگزاری انتخابات بعنوان رئیس هیأت گلف استان قزوین مشغول خدمت هستم.
رجبی درخصوص نحوه راه اندازی گلف در استان قزوین تصریح کرد: به محض تشکیل هیأت اعزام های مختلفی در گلف و رشته های زیرمجموعه فدراسیون داشتیم، برگزاری دوره های آشنایی با گلف و همچنین بصورت مقطعی دوره های آموزشی نیز در دانشگاه و مراکز آموزشی در سطح استان قزوین برگزار شد . از دیگر فعالیت های هیأت در سال جاری میتوان به برگزاری طرح تابستانه جمعه ها با گلف اشاره کرد.
وی در ادامه افزود: همانگونه که مستحضرید گلف نیاز به فضای وسیعی در حدود 40 هکتار و بیشتر دارد و با عنایت به اینکه قیمت زمین در استان قزوین بالا هست در اختیار گرفتن چنین زمینی در ابتدا شاید دور از ذهن به نظر برسد ولی ما کار را متوقف نکرده ایم و از ابتدا بدنبال دراختیار گرفتن آن جهت استفاده علاقمندان بودیم و بهترین گزینه هایی که داشتیم، زمین چمن طبیعی فوتبال بود که با کمک باشگاه ارتش این زمین را در اختیار گرفتیم، از دانشگاه بین المللی امام خمینی و دیگر زمین های چمن طبیعی که در اختیار اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین است نیز استفاده کردیم.
رئیس هیئت گلف استان قزوین بیان کرد: حدود 50 نفر در رشته گلف و رشته های زیر مجموعه در استان قزوین در حال فعالیت هستند. در رشته بهکاپ اعزام داشتیم، همچنین در سال 95 در بهکاپ ساحلی به مقام چهارم کشور رسیدیم. در رشته بهکاپر در سال 96 رتبه اول کشوری را کسب کردیم. در رشته گلف و مینی گلف نیز اعزام هایی داشتیم که حائز رتبه نشدیم.
رجبی در خصوص میزان فعالیت هیئت گفت: گلف، مینی گلف و وودبال در دو گروه بانوان و آقایان در سطح استان فعال هست خانواده ها ازین رشته ها خوب استقبال کردند ، طرح جمعه ها با گلف که توسط هیأت گلف استان قزوین راه اندازی شد هم به نشاط اجتماعی کمک کرده و هم به مشارکت خانواده ها و حضور کودکان در ورزش که با استقبال پرشور علاقمندان روبرو شد.
رئیس هیئت گلف استان قزوین خاطرنشان کرد: لازم است از رؤسای انجمن های مینی گلف و وودبال به جهت انجام همکاری های لازم با هیأت گلف استان قزوین در راه اندازی و آغاز فعالیت این رشته ها تشکر ویژه نمایم. جا دارد از دلسوزی و زحمات آقای مهندس جمشیدی دبیر فدراسیون تشکر لازم را داشته باشم و همچنین از توجه وتلاش آقای مهندس سعیدی رئیس انجمن وودبال که در راه اندازی رشته وودبال در استان قزوین بسیار کمک کردند، قدردانی نمایم.
وی افزود: از ابتدای مسئولیت بنده که در واقع شروع گلف در استان قزوین بود ما بنا نداشتیم که توسعه کمی بدون برنامه را در سرلوحه خود داشته باشیم بلکه هدف رشد کیفی هست بدین صورت که افرادی که وارد این رشته میشوند بتوانند پاسخگوی نیازها و استانداردهای رشته وزین گلف باشند. درسال 98 هم ما نگاه ویژه ای به مبحث استعدادیابی در مراکز هدف، مدارس و دانشگاه ها و مراکز دیگر که بتوانند استعدادها را به ما معرفی کنند، خواهیم داشت.
رئیس هیئت گلف استان قزوین تاکید کرد: برای فعال کردن رشته وودبال در استان قزوین از تجهیزات داخلی استفاده کردیم ازدوستان خوبمان در هیأت گلف استان سمنان کمک گرفتیم توانستیم تجهیزات مناسبی تهیه کرده و با استفاده از تجهیزات داخلی به نوعی، هم از خروج ارز از کشور جلوگیری کردیم و هم اینکه این موضوع کمک به خودکفایی ما می کند. از دیگر نیازهای اساسی ما زمین گلف هست که بدنبال تهیه زمین تمرینی مناسب برای علاقمندان هستیم همچنین بدنبال تهیه تجهیزات و معرفی و جاانداختن گلف در میان مردم هستیم تا نگاه اشرافی بودن گلف را عوض کنیم و سعی کردیم با کمک اسپانسرها گلف را در سطح استان قزوین همگانی کنیم.
او افزود: در سال 1395 که ابتدای ورود من بعنوان رئیس هیئت گلف استان قزوین بود، همزمان با ریاست آقای دکتر کیکاووس سعیدی بود که پس از انتخاب ایشان بعنوان خزانه دار کمیته ملی المپیک در سال 96 از سعادت همکاری با ایشان محروم شدیم . در دوران سرپرستی آقای دکتر منتقمی هم تلاش های خوبی تا حد امکان در جهت رشد گلف انجام شد از زمان ریاست آقای دکتر عزیزی مدیر جوان و باانگیزه فدراسیون، وضعیت تیم های ملی در رده های سنی مختلف در حال ساماندهی هستند. مسابقات لیگ و کشوری از نظر کیفی و کمی نسبت به گذشته در سطح بهتر و منظم تری برگزار شد و با نگاه االمپیکی که ایشان به گلف دارند آرزوی موفقیت و سربلندی برای ایشان دارم و امیدوارم بتوانیم همه در کنار هم دست به دست هم بدهیم و جایگاه گلف ایران را در رده بندی آسیایی و جهانی ارتقا دهیم .
در پایان از فرصت استفاده میکنم از زحمات همه رؤسای محترم هیئت های گلف استانی و رؤسای محترم انجمن ها تشکر می کنم بویژه بابت تلاش های مهندس جمشیدی دبیر محترم فدراسیون گلف خداقوت می گویم و امیدوارم سال 98 سال بهتری باشد و بتوانیم این رشته را در میان مردم عزیز کشورمان معرفی نماییم و با ادامه این حمایت‌ها شاهد توسعه هر چه بیشتر گلف و رساندن آن به جایگاه حقیقی‌اش باشیم.تاريخ  ارسال:چهارشنبه 15 اسفند 1397 - 12:17

کد:118612-1401


 

 
گزارش تصویریمجمع انتخاباتی هیات گلف استان البرز آرشیو گزارش تصویری

  
گفت و گوخصوصی‌سازی راندمان کار باشگاه‌ها را بالا می‌برد/ واگذاری استقلال و پرسپولیس حمایت از کل ورزش کشور است آرشیو گفت و گو

 


 
آمار سایت

 
 

 

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون گلف جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.