يكشنبه 7 آذر 1401


 
 

 


 

 
اخبار استانها

 
 


با توسعه مینی گلف به جبران کمبود زیرساختهای گلف در کشور پرداختیم

مهرداد جمشیدی:در انجمن مینی گلف از لحاظ فنی با بالاترین کیفیت در حال پیشروی هستیم.
مهرداد جمشیدی دبیر فدراسیون گلف و رئیس سابق انجمن مینی گلف در گفتگو با پایگاه خبری فدراسیون گلف در مورد وضعیت کنونی انجمن مینی گلف اظهار کرد: در حال حاضر انجمن مینی گلف از وضعیت مساعد و روبه رشدی برخوردار است و هم از نظر زیرساخت در استان های فعال و هم از لحاظ تجهیزات (بدلیل اینکه با استاندارد MOS می توانیم از توپ و پاتر گلف استفاده کنیم ) شرایط مناسبی دارد ولی با وضعیت مطلوب مورد نظر ما فاصله دارد.
جمشیدی در مورد میزان تجهیزات و فضای تمرینی انجمن مینی گلف در سطح استان ها خاطر نشان کرد: در حال حاضر 37 سایت تخصصی مینی گلف در سطح کشور داریم در واقع هر 25 هیئت گلف استانی فعال در حال تمرین و استفاده از این سایت های تخصصی مینی گلف هستند و بعضاً علاقمندان به گلف آموزش اولیه خود را از مینی گلف آغاز کرده و به کسب مهارت های اولیه برای ورود به عرصه گلف می پردازند. بدلیل فراهم بودن زیرساخت های مینی گلف در سطح کشور درصد زیادی از جامعه آماری گلف مدیون مینی گلف است.
وی افزود:از زمانیکه مسئولیت انجمن مینی گلف از سال 95 به عهده بنده گذاشته شد، با توجه به نقایص و کمبودهایی که در انجمن ریشه یابی شد نیاز مبرم به یک مرجع معتبر قوانین و مقررات مینی گلف در ایران وجود داشت که بر اساس آخرین تغییرات قوانین و مقررات فدراسیون جهانی مینی گلف، تألیف و تدوین کتاب مقررات مینی گلف در دستور کار قرار گرفت و به سرعت در اختیار تمام هیأت های گلف قرار داده شد.
اقدام دیگری که در راستای توسعه آموزش مینی گلف انجام شد، تهیه کتابچه طراحی تیپ واحد یکسان سازی نقشه های ادونچر سایت های مینی گلف ساخته شده در ایران بود که بعضی از آنها با استانداردهای جهانی مطابقت نداشت. در حال حاضر هفت استان دارای استانداردهای مورد تأئید انجمن هستند که اولین آنها سایت تخصصی مینی گلف استان اردبیل هست.
مهرداد جمشیدی در مورد سایت تخصصی در حال تأسیس استان البرز تصریح کرد؛ مهمترین زمین مینی گلف حومه تهران که قابلیت برگزاری مسابقات رسمی مینی گلف را در ایران داراست ،سایت گلستانه گلشهر البرز است که با حمایت اسپانسر مالی و با نظارت فنی انجمن در حال احداث است که تا پایان سال 97 به بهره برداری می رسد. اگرچه اولین زمین رسمی و استاندارد مینی گلف که در سنوات گذشته در جزیره کیش احداث گردید که همچنان جزو سایت های رسمی محسوب می گردد.
مهرداد جمشیدی اظهار کرد: از دیگر اقدامات انجام شده برای اولین بار تهیه و تدوین جزوه های آموزشی مربیگری و داوری این رشته بود، که در دسترس علاقمندان قرار داده شد.
وی افزود: به جهت اطلاع رسانی سریع و دقیق اخبار مربوط به مینی گلف سایت و کانال خبری مینی گلف راه اندازی شد.
جمشیدی اعزام تیم مینی گلف نمین سرامیک اردبیل به مسابقات آسیایی تایلند را از اقدامات مهم انجام شده در انجمن و در دوره جدید ریاست فدراسیون دانست و تصریح کرد: تیم مینی گلف استان اردبیل به دلیل اینکه جزو قدیمی ترین استان های پیشرو در این رشته است به مسابقات آسیایی تایلند اعزام شد که موفق به کسب عناوین درخشانی نظیر مقام اول و دوم انفرادی و سوم تیمی در این رشته شدند.
وی افزود: از اهم فعالیت های انجام شده میتوان به مسئله رفع تعلیق انجمن مینی گلف جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون های جهانی و آسیایی اشاره کردکه با مکاتبات انجام شده توسط آقای سعیدی مدیر محترم روابط بین الملل فدراسیون گلف و همچنین مساعدت های آقای دکتر عزیزی این امر مهم انجام شد و ما توانستیم در دوره جدید فدراسیون اعزام بین المللی داشته باشیم و بدهی انجمن در مجامع بین المللی را به صفر برسانیم.
جمشیدی برگزاری دو دوره کلاس مربیگری مینی گلف در انتهای سال 96 را نیز از اهم فعالیت های انجام شده دانست و گفت: به جهت حضور حداکثری علاقمندان یک دوره کلاس مربیگری در شهر مشهد مقدس برای علاقمندان در نیمه شمالی کشور و یک کلاس دیگر در اصفهان در نیمه جنوبی کشور برگزار کردیم که با استقبال پرشور علاقمندان مواجه شد . نکته حائز اهمیت در مورد برگزاری این دوره ها این است که در زمانی که مسئولیت انجمن مینی گلف را عهده دار شدم حدود 20 مربی فعال بودند بطوری که در هر استان یک مربی هم نداشتیم ولی پس از برگزاری این دوره ها 70 مربی تازه نفس به عرصه آموزش مینی گلف کشور اضافه گردید.
مهرداد جمشیدی مهمترین نیاز انجمن مینی گلف را نیاز مالی برشمرد و افزود: در حال حاضر از لحاظ فنی با بالاترین کیفیت در حال پیشروی هستیم ولی انجمن مینی گلف با توجه به اینکه ورزشی هست که روحیه نشاط را در بین خانواده ها تزریق می کند و پتانسیل بالایی در سطح کشور دارد،همچنین ظرفیت جذب حامیان مالی در مینی گلف زیاد است و باید به لحاظ مالی از رسیدگی بیشتری برخوردار گردد.
از فرصت استفاده می کنم و همین جا اعلام می کنم که پس از انتخاب بنده بعنوان دبیر فدراسیون گلف به لحاظ رعایت ضوابط قانونی از سمت رئیس انجمن مینی گلف استعفا دادم و در حال حاضر سرپرستی انجمن با آقای دکتر عزیزی ریاست محترم فدراسیون است.
وی افزود: ارزیابی من از دوره جدید ریاست فدراسیون مثبت است هرچند در این مدت کوتاه قضاوت در مورد عملکرد کلی کار درستی نیست و ارزیابی اینچنینی نیاز به گذشت زمان بیشتری دارد و طبیعی است که هر رئیس در بدو ورود باید به حل وفصل و برطرف کردن مشکلات بپردازد ولی جذب حمایت های مالی، رفع برخی تعهدات و بدهی ها و برگزاری شش دوره مسابقه قهرمانی کشور در رده های سنی مختلف با حضور 600 شرکت کننده و همچنین برگزاری دو دوره المپیاد استعدادیابی در دو گروه دختران و پسران و ساماندهی تیم های ملی و انتصاب سرمربیان تیم های ملی از فعالیت هایی است که همگی در دوره جدید فدراسیون ظرف چهار ماه گذشته انجام شده و به رشد و توسعه گلف کشور کمک شایانی کرده و امیدوارم این سیر صعودی برای گلف و انجمن های زیر مجموعه فدراسیون در سال 98 ادامه داشته باشد و سال جدید را سالی سرشار از سلامتی و موفقیت برای مردم عزیز ایران خواهانم.تاريخ  ارسال:پنجشنبه 16 اسفند 1397 - 14:13

کد:118614-1401


 

 
گزارش تصویریمجمع انتخاباتی هیات گلف استان البرز آرشیو گزارش تصویری

  
گفت و گوخصوصی‌سازی راندمان کار باشگاه‌ها را بالا می‌برد/ واگذاری استقلال و پرسپولیس حمایت از کل ورزش کشور است آرشیو گفت و گو

 


 
آمار سایت

 
 

 

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون گلف جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.