يكشنبه 7 آذر 1401


 
 

 


 

 
اخبار استانها

 
 


ترحمی؛ امسال توانستیم عنوان اول تیمی و انفرادی مسابقات گلف دختران زیر ۱۸ سال کشور را در کارنامه خود ثبت کنیم

رئیس هیئت گلف استان سمنان در گفت و گو با پایگاه خبری فدراسیون گلف اظهار کرد: با توجه به امکانات و ساختارهای موجود در هیئت گلف استان سمنان در حال حاضر از وضعیت مناسبی برخوردار است ولی خیلی جای پیشرفت دارد و برای توسعه گلف در استان ها فقط بحث نیاز مالی و زمین و تجهیزات نیست، علاوه بر این موارد هیئت های استانی نیاز به تعامل با مسئولین استانی و حمایت های همه جانبه ارگان های دولتی مرتبط مانند وزارت آموزش و پرورش و سازمان آموزش عالی کشور و ... است.
وی با اشاره به این که باید شرایط انجام ورزش گلف برای همه فراهم شود، افزود: با توجه به پرتابل بودن ادوات رشته های زیر مجموعه فدراسیون در تلاش هستیم تا با استفاده از این رشته ها به مدارس ورود کنیم و به نوعی بتوانیم به همگانی شدن گلف در سطح استان کمک کنیم.
رئیس هیئت گلف استان سمنان با بیان راه اندازی هیئت های شهرستانی استان سمنان خاطر نشان کرد: در این رابطه باید در نظر داشته باشیم که برای شروع به کار نیاز به فراهم کردن امکانات کافی است که باید به آن دست پیدا کنیم و هدف گذاری کلان داشته باشیم. پس از آن هیئت های شهرستانی میتوانند کارآمد باشند و در توسعه گلف و رشته های تابعه فدراسیون در سطح استان سهیم باشند.
ترحمی تصریح کرد: در رشته مینی گلف اقدام به بازسازی زمین ها کردیم که هنوز ناتمام مانده و انشاءاله درصدد هستیم تا در سال آینده چمن مصنوعی زمین های مینی گلف را تکمیل کرده تا بتوانیم مانند گذشته برگزاری مسابقات مناسبتی و آموزش ها را از سر بگیریم و به نوعی در ورود به گلف را از مینی گلف ادامه داده و برای نیل به این هدف باید تلاش‌ها و فعالیت‌ها در راستای هم و در جهت نیاز علاقمندان در سطح استان باشد تا اثربخشی لازم را داشته باشد، به نظر یکی از راهکارها برای اثر بخش کردن فعالیت‌ها هم‌افزایی در ظرفیت‌ها است.
وی گفت: برای پرورش استعدادهای گلف در سمنان همواره برنامه ریزی داریم و علاقمندان را به سمت گلف و رشته های وودبال مینی گلف و بهکاپ سوق می دهیم تا در نهایت با توجه به علاقه و میزان استعداد شخص بتواند رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند. در رشته هایی مثل وودبال قوی تر هستیم، در مسابقات گلف قهرمانی دختران زیر 18 سال کشور در دو سال گذشته استان سمنان موفق به کسب عنوان سومی شد. امسال این تیم با پیگیری و ممارست در تمرینات توانست مقام اول تیمی و انفرادی کشوری را کسب کند.
رئیس هیئت گلف استان سمنان در خصوص المپیادهای استعدادیابی برگزار شده در سال جاری خاطرنشان کرد: به دلیل کمبود وقت نتوانستیم حضور کامل داشته باشیم ولی برنامه ریزی ها را برای دور بعد انجام دادیم تا نفرات کامل در دو گروه دختران و پسران را اعزام کنیم.
مهدی ترحمی در مورد میزان فعالیت های رشته های زیرشاخه فدراسیون گلف در استان سمنان اظهار کرد: در رشته های مینی گلف، وودبال، گلف و بهکاپ فعال هستیم درصدد راه اندازی کروکت هستیم که به محض فراهم شدن زیرساخت ها انجام می شود.
وی در مورد عملکرد فدراسیون در دوره ریاست آقای دکتر عزیزی تصریح کرد: امسال مسابقات کشوری با تفکیک کامل رده های سنی و اعطاء جوایز در سطح بسیار عالی برگزار شد. امیدوارم ریاست محترم فدراسیون حمایت های همیشگی را در رشته های مدال آور مینی گلف و وودبال ادامه دهند و برای حضور در مسابقات آسیایی و جهانی وودبال در سال 2019 اقدام مؤثری نمایند. باید توجه کنیم که انگیزه ورزشکاران و سرمایه های این رشته با تداوم حضور در مسابقات افزایش می یابد و قطعاً موجب حفظ و پرورش آنها می گردد.
در پایان امیدوارم سال 98 سالی سرشار از سلامتی و موفقیت همراه با کسب نتایج درخشان برای گلف و رشته های تابعه فدراسیون باشد.تاريخ  ارسال:چهارشنبه 22 اسفند 1397 - 08:44

کد:118624-1401


 

 
گزارش تصویریمجمع انتخاباتی هیات گلف استان البرز آرشیو گزارش تصویری

  
گفت و گوخصوصی‌سازی راندمان کار باشگاه‌ها را بالا می‌برد/ واگذاری استقلال و پرسپولیس حمایت از کل ورزش کشور است آرشیو گفت و گو

 


 
آمار سایت

 
 

 

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون گلف جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.