شنبه 8 آذر 1399


 
 

 


 

 
اخبار استانها

 
 


مهرداد جمشیدی در گفتگو با خبرگزاری برنا:

همسو با سیاست های وزارت ورزش وجوانان برنامه ریزی می کنیم/ هدف اصلی ما حضور در المپیک 2024 است

به گزارش روابط عمومی فدراسیون گلف مهرداد جمشیدی، دبیر فدراسیون گلف، در گفتگو با خبرنگار برنا درخصوص وضعیت اردوهای تیم ملی بیان کرد: دومین مرحله اردوی رده سنی زیر 18 سال پسران در حال برگزاری است و به دو دلیل حساسیت ویژه‌ای در دوره جدید روی این مبحث داریم. دلیل اول این که ما تصمیم گرفتیم ساز و کار تیم‌های ملی‌مان را تقویت کنیم. دلیل دوم این که ما خودمان را برای المپیک 2024 آماده می‌کنیم. رشته گلف المپیکی است و از سال 2016 به صورت آزمایشی وارد المپیک شد و در سال 2020 توکیو اولین دوره حضور این رشته است.

وی افزود: فرصت بسیار کمی تا المپیک باقی مانده وفرصت کمی برای آماده شدن داریم اما هدف ما این است که بتوانیم خودمان را به رقابت‌های انتخابی 2024 برسانیم. بنابراین از همین الان برنامه‌ریزی می‌کنیم و بیشترین سرمایه گذاری ما برای رده سنی زیر 18 ساله‌ است.

جمشیدی عنوان کرد: همسو با سیاست‌های وزارت ورزش و جوانان برنامه‌های استعدادیابی‌ خود را در رده سنی 10 تا 18 سال پیگیری می‌کنیم. همچنان در راستای سیاست وزارت برنامه‌ریزی و برای رشته‌های گلف و مینی گلف جشنواره استعدادهای برتر را برگزار می‌کنیم. امسال در بحث بانوان هم همین هدف را در رده زیر 18 سال پیگیری نمودیمو دو مرحله اردو برگزار کردیم.

دبیر فدراسیون گلف اظهار داشت: نفرات اصلی رده سنی زیر 18 سال بانوان الان مشخص شدند و آماده هستیم که بتوانیم برنامه‌ریزی برای اعزام برون مرزی و یا یک اردوی مشترک برون مرزی داشته باشیم. در بخش آقایان هم در رده زیر 18 سال برنامه‌ریزی کردیم تا بتوانیم نفرات خوبی را هم در استعدادهای برتر و هم قهرمانی کشور شناسایی کنیم و پرورش دهیم.

وی عنوان کرد: برنامه‌های تمرینی، کمپ‌های مختلف و اردوهای آمادگی را در این رده داریم تا روح تازه‌‌ای به تیم‌های ملی‌ خود دمیده‌ باشیم و نفرات جدیدی وارد رشته شده باشند. قصد داریم جامعه آماری رشته گلف را بالا ببریم و خود را برای انتخابی المپیک 2024 آماده کنیم.

جمشیدی خاطرنشان ساخت: رشته گلف در ایران از لحاظ زیرساخت ضعیف است و در تلاش هستیم از طریق ورود به مینی گلف تقویت ‌‌کنیم. امسال برای اولین بار استعدادیابی مینی گلف را در مازندران و اصفهان انجام خواهیم داد. مینی گلف همیشه جزو قدیمی‌ترین انجمن‌های همراه فدراسیون گلف بوده به دلیل این که مینی گلف زیرساخت‌های بهتری دارد و ما تقریبا در تمام استان‌هایمان زمین مینی گلف داریم و مخاطبین بیشتری را در کشور دارد .

دبیر فدراسیون گلف گفت: لیگ‌های استانی، کشوری و مسابقات قهرمانی کشور این رشته برگزار می‌شود و مینی گلف همیشه به عنوان پیش نیاز برای گلف عمل کرده است. با توجه به عدم زیرساخت مناسب رشته گلف، بیشتر کسانی که علاقه‌مند به این رشته هستند از مینی گلف شروع می‌کنند و سپس وارد گلف می‌شوند. مینی گلف شباهت‌های زیادی به ضربات پایانی رشته گلف دارد که مقداری تاکتیکی و تکنیکی است. مینی گلف می‌تواند برای کسانی که می‌خواهند به ورزش گلف بپردازند به عنوان دروازه ورود به رشته اصلی گلف عمل کند.تاريخ  ارسال:شنبه 19 مرداد 1398 - 09:23

کد:149797-1399


 

 
گزارش تصویریمجمع انتخاباتی هیات گلف استان البرز آرشیو گزارش تصویری

  
گفت و گوخصوصی‌سازی راندمان کار باشگاه‌ها را بالا می‌برد/ واگذاری استقلال و پرسپولیس حمایت از کل ورزش کشور است آرشیو گفت و گو

 


 
آمار سایت

 
 

 

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون گلف جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.