شنبه 4 بهمن 1399


 
 

 


 

 
اخبار استانها

 
 


کلانتری:

هدف ما همگانی کردن گلف و مینی گلف است/ این رشته تنها رشته ای است که داور ندارد و اخلاق در آن حاکم است

به گزارش روابط عمومی فدراسیون گلف،امرالله کلانتری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص فعالیت‌های مینی‌گلف استان تهران و گسترش آن در پایتخت اظهار داشت: هدف هیئت گلف استان تهران همگانی کردن این رشته در سطح استان است تا به سمتی برویم که خانواده‌ها جذب این ورزش شوند. حضور خانواده در کنار هم در امر ورزش یک امنیت خاصی را ایجاد و از نظر اخلاق و تربیتی موثر است. ما تحقیق و بررسی کردیم و الان دو سال است که کار را شروع کردیم و در پارک‌ها با تمام شهرداری‌های مناطق هماهنگ می‌کنیم تا 4 رشته زیر شاخه گلف را به صورت همگانی گسترش دهیم.

رئیس هیئت گلف استان تهران در ادامه افزود: به مناسبت هفته دفاع مقدس در روز جمعه و پارک ملت مسابقه مینی گلف و روز پنجشنبه نیز به همین مناسبت مسابقات گلف را در دو رده سنی زیر 18 و بالای 18 سال در دو بخش زنان و مردان برگزار کردیم که استقبال خوبی انجام شد. خوشبختانه در سطح تهران استقبال زیادی برای گسترش این رشته انجام شده است. امکانات هیئت تهران دیگر جوابگوی استقبال‌ها نیست و محدودیت‌های خودمان باعث شده تا کندتر حرکت کنیم و اگر محدودیت‌ها از نظر امکانات و تجهیزات کمتر و حمایت‌های مالی از طرف سازمان‌های ورزشی و اسپانسر افزایش یابد، برنامه‌ها را توسعه خواهیم داد.

رئیس هیئت گلف تهران تاکید کرد: در مسابقات استان شاهد هستیم خانواده در کنار هم در محیط پارک یک روز لذت بخش را دارند و این بهترین کاری است که انجام شده و آمادگی داریم که هر جا که همشهریان اعلام‌آمادگی کنند و با منطقه و شهرداری هماهنگ شود، کار را آغاز و این رشته را در استان توسعه دهیم.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه احداث باشگاه‌های مینی گلف در پارک‌ها باعث معرفی و توسعه این رشته خواهد شود، فدراسیون و هیئت گلف تهران در این زمینه چه گام‌هایی برداشته‌اند، گفت: کار مجموعه فدراسیون در سطح کشور و یک کار نظارتی بر کل هیئت‌ها است . ما به عنوان یک هیئت متولی رشته‌های وابسته به گلف در استان‌مان هستیم و ارتباط نزدیکی با شهرداری مناطق 5، 6 ، 3 و یک داریم. متاسفانه در ذهن آحاد مردم گلف یک رشته گران قیمت شناخته می‌شود اما اگر یک روز در برنامه‌های ما شرکت کنند می‌بینند که ما با حداقل‌ها این رشته را انجام دادیم. ممکن است به دلیل اینکه تجهیزات و امکانات هنوز تولید داخل نیست گران باشد اما ما به عنوان هیئت تهران این امکانات را در اختیار مردم قرار می‌دهیم و نیاز نیست افراد شخصا لوازم را تهیه کنند و دغدغه و مسئله مالی داشته باشند. بعلاوه در حال نمونه سازی تجهیزات در داخل هستیم که با تولیدات داخلی تجهیزات را با حداقل قیمت ارائه کنیم.

کلانتری خاطرنشان کرد: 4 رشته وودبال، مینی گلف، بهکاپ و کریکت در استان تهران با کمترین هزینه در اختیار مردم است و هزینه آن از بسیاری از رشته‌هایی که فکر می‌کنید کمتر است. در حال حاضر نیز به صورت رایگان خدمات ارائه می‌شود و از همشهریان می‌خواهم که هیچ نگرانی از بابت موضوع تجهیزات و فضای گلف نداشته باشند چون هیئت تهران تمام هزینه‌ها را متقبل شده و در آینده اگر شهرداری‌ها آمادگی خود را اعلام کنند در بوستان‌های مختلف به خصوص مناطق پایین شهر نیز این رشته را گسترش می‌دهیم.

وی با اشاره به المپیکی بودن رشته گلف، یادآور شد: رشته‌های وابسته به گلف در سطح مسابقات آسیایی و جهانی برگزار می‌شود و همین امر انگیزه خوبی برای خانواده‌هاست تا فرزندان خود را به این رشته علاقه مند کنند. به مدیران تربیت بدنی استان تهران اعلام کردیم تا آمادگی ما را برای توسعه این رشته در شهرستان‌های استان تهران نیز اعلام کنند.

رئیس هیئت گلف تهران در خصوص استعدادیابی در سطح استان گفت: اولین کار استعدادیابی در رشته گلف توسط هیئت تهران انجام شد و در سال 97 اولین میزبان استعدادیابی گلف کشور بودیم ما از دکترهای تربیت بدنی دعوت کردیم و در مورد موضوع استعدادیابی کار کردیم و فرمول‌های لازم ترسیم شده است. کار اصلی ما استعدادیابی است و در این زمینه پایگاهی را در تهران داریم و افرادی که به ما مراجعه کنند ابتدا قابلیت آنها شناسایی می‌شود و سپس آموزش‌ها آغاز می‌شود و در زمینه استعدادیابی فعال هستیم.

کلانتری در پایان گفت: خوشبختانه از سال 98 رسانه‌ها پر شور از این رشته حمایت می‌کنند. گلف یک ورزش همگانی است و هر کسی در توسعه آن گام بردارد یک کار خوب به یادگار گذاشته است. من 40 سال است در حوزه تربیت بدنی فعالیت دارم و بر اساس تجربیات و تحصیلاتم اعلام می‌کنم که این ورزش کاملا خانوادگی است و همه افراد خانواده بدون دغدغه در کنار هم ورزش می‌کنند. گلف از رشته‌هایی است که فرزندان در محیط سالم ورزش می‌کنند. این رشته تنها رشته‌ای است که داور ندارد و اخلاق در آن حاکم است.تاريخ  ارسال:يكشنبه 31 شهريور 1398 - 13:53

کد:151870-1399


 

 
گزارش تصویریمجمع انتخاباتی هیات گلف استان البرز آرشیو گزارش تصویری

  
گفت و گوخصوصی‌سازی راندمان کار باشگاه‌ها را بالا می‌برد/ واگذاری استقلال و پرسپولیس حمایت از کل ورزش کشور است آرشیو گفت و گو

 


 
آمار سایت

 
 

 

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون گلف جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.