شنبه 5 بهمن 1398


 
 

 


 

 
اخبار استانها

برگزاری مجدد انتخابات ریاست هیات گلف استان خراسان رضوی - خراسان رضوی

»

2 گلف باز اعزامی ایران به مسابقات بین المللی پاکستان مشخص شدند -

»

جلسه رئیس هیات گلف استان گیلان با مدیرکل ورزش و جوانان استان برگزار شد - گيلان

»

مسابقات لیگ برتر گلف کشور در اهواز برگزار شد/برتری ملی حفاری و نفت و گاز مسجد سلیمان -

»

مسابقات لیگ برتر گلف کشور در اهواز برگزار شد/برتری ملی حفاری و نفت و گاز مسجد سلیمان -

»

پیشرفت گلف همدان الگو قرار بگیرد -

»

پیشرفت گلف همدان الگو قرار بگیرد -

»

 
 


رئیس هیئت گلف آذربایجان شرقی در جمع خبرنگاران :

احداث نخستین میدان استاندارد گلف ایران در تبریز/گلف یک ورزش خانوادگی سبز است آن را اشرافی ندانیم

به گزارش روابط عمومی فدراسیون گلف از آژانس خبری تبریزمن، “عبدالله تقی پور” با اشاره به اینکه مسابقات مینی گلف قهرمانی کشور از ۱۹ تا ۲۳ آبان سال جاری با حضور ۱۷ استان در رده سنی آزاد و مابین سنین ۱۵ تا ۵۵ سال در تبریز برگزار خواهد شد گفت: خوشبختانه تبریز برای دومین بار میزبان این مسابقات است.

وی با ذکر این نکته که گلف در کشور ما یک ورزش جوان محسوب می‌شود ادامه داد: در آذربایجان شرقی هم یک دهه از فعالیت هیئت گلف سپری می شود که باید به عنوان یک ورزش خانواده و سبز تلقی شده و از ذهنیت اشرافیگری سابق آن کاسته شود!

تقی پور افزود: رقبا در این ورزش مقابل هم نیستند، بلکه دوشادوش هم به رقابت می پردازند اما جالب اینکه در ایران هیچ زمین استانداردی نداریم!

وی از امکانات زمین مینی گلف تبریز در مجموعه شاهگولی سخن به میان آورد و اضافه کرد: با وجود این میدان زیبا، در رشته مینی گلف توانایی برگزاری مسابقات جهانی را داریم که نخستین زمین استاندارد این رشته در سطح کشور می باشد.

تقی پور تصریح کرد: به هیچ عنوان بعد مالی این ورزش مد نظر نیست بلکه باید از طریق مدارس و دانشگاهها برای مسابقات آسیایی و جهانی استعدادیابی انجام گیرد.

وی از خریداری یک قطعه زمین در تبریز جهت احداث میدان استاندارد گلف خبر داد و اظهار کرد: با تسطیح این مکان در مجموعه یادگار امام، امکان احداث ۹ میدان رشته گلف پدیدار خواهد شد تا استعدادهای این رشته در آذربایجان شرقی شکوفا شود.

رئیس هیئت گلف استان تعداد ورزشکاران رشته گلف در آذربایجان شرقی را بالغ بر ۱۵۰ نفر عنوان کرد و افزود: در این راستا حدود ۲۳۰ دانش آموز علاقه مند نیز در مرحله استعدادیابی و تمرین هستند تا بتوانند در آینده به چهره های برتر این رشته تبدیل شوند.

در این نشست خبری همچنین، ابراهیم فیروزی معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی با ابراز امیدواری از موفقیت تبریز در میزبانی از این مسابقات گفت: در مباحث فنی و تغذیه ورزشکاران باید نهایت دقت عمل به عمل آید تا توانایی مدیریت ورزشی استان برای همگان مبرهن گردد.

شایان ذکر است به گفته رئیس هیئت گلف آذربایجان شرقی، انتخابی تیم ملی گلف کشور هم از طریق مسابقات مینی گلف قهرمانی کشور به انجام خواهد گرفت که قرار است از ۱۹ تا ۲۳ آبان ماه سال جاری در تبریز برگزار گردد.

شهرام صادق زادهتاريخ  ارسال:چهارشنبه 17 مهر 1398 - 09:38

کد:153813-1398


 

 
گزارش تصویریحضور تیم ملی نوجوانان زیر 18 سال گلف در مسابقات بین المللی بنگلادش آرشیو گزارش تصویری

  
گفت و گوبرای حضور در المپیک ۲۰۲۲ جوانان برنامه ریزی می کنیم آرشیو گفت و گو

 


 
آمار سایت

 
 

 

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون گلف جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.