شنبه 5 بهمن 1398


 
 

 


 

 
اخبار استانها

برگزاری مجدد انتخابات ریاست هیات گلف استان خراسان رضوی - خراسان رضوی

»

2 گلف باز اعزامی ایران به مسابقات بین المللی پاکستان مشخص شدند -

»

جلسه رئیس هیات گلف استان گیلان با مدیرکل ورزش و جوانان استان برگزار شد - گيلان

»

مسابقات لیگ برتر گلف کشور در اهواز برگزار شد/برتری ملی حفاری و نفت و گاز مسجد سلیمان -

»

مسابقات لیگ برتر گلف کشور در اهواز برگزار شد/برتری ملی حفاری و نفت و گاز مسجد سلیمان -

»

پیشرفت گلف همدان الگو قرار بگیرد -

»

پیشرفت گلف همدان الگو قرار بگیرد -

»

 
 


رئیس هیئت گلف آذربایجان‌شرقی:

مینی گلف قهرمانی کشور به میزبانی تبریز برگزار می‌شود

به گزارش عصرتبریز، عبدالله تقی‌پور پیش از ظهر امروز در نشست خبری این رقابت‌ها اظهار داشت: تیم های تبریز الف و ب نیز در دو بخش بانوان و آقایان و در قالب ۴ تیم در این رقابت‌ها شرکت می کنند که نفرات تیم ملی نیز از میان برگزیدگان این مسابقات انتخاب می‌شوند.

او با اشاره به تاریخچه گلف در ایران افزود: ورزش گلف قدمتی ۵۰ ساله در ایران دارد و از سال ۷۲ به صورت رسمی و با تشکیل کمیته‌ها و هیئت‌ها ورزشی فعالیت خود را دنبال نمود که در استان ما این ورزش از ۱۰ سال پیش فعالیت خود را آغاز کرده است.

رئیس هیئت گلف آذربایجان‌شرقی با انتقاد از نگاه اشرافی به این ورزش خاطرنشان کرد: نگاه اشرافی به ورزش گلف اشتباه بوده و ما در تلاش برای همگانی سازی آن از طریق آموزش رایگان در مدارس و محیط‌های اجتماعی و تبدیل به ورزشی خانوادگی برای تمام مردم جامعه هستیم.

او ادامه داد: ما در ایران زمین گلف استاندارد نداریم و تنها زمین چمن انقلاب تهران تا حدودی برای این ورزش مناسب است؛ حتی استان خوزستان به عنوان خاستگاه این ورز‌ش زمین استاندارد گلف ندارد.

تقی‌پور درباره فعالیت‌های هیئت گلف آذربایجان‌شرقی نیز تأکید کرد: اولین زمین مینی گلف استاندارد کشور را با مساحت یک و نیم هکتار در منطقه شاه‌گؤلو احداث کردیم که میزبان خوبی برای رقابت‌های داخلی و خارجی است؛ همچنین در مجموعه ورزشی یادگار امام تبریز زمینی در اختیار ما قرار داده‌اند که در صدد احداث مجموعه‌ای برای گلف استان هستیم.

رئیس هیئت گلف آذربایجان‌شرقی درباره فعالین ورزش گلف در استان یادآور شد: ورزشکاران گلف استان که به صورت رسمی دوره دیده و تربیت یافته‌اند ۱۵۰ نفر می باشد و در حوزه استعداد‌یابی در مدارس نیز ۲۳۰ نفر انتخاب شده‌اند.

او افزود‌‌: در شهرستان‌های استان همچون مراغه، بستان‌آباد، آذرشهر و مرند، هیئت گلف فعالیت دارد و در دانشگاه شهید مدنی نیز زمین مینی گلف احداث شده است، ولی فعالیت چندانی ندارند.

رقابت‌های قهرمانی مینی گلف کشور از ۱۹ الی ۲۳ مهر ۹۸ با شرکت ۱۷۰ ورزشکار از سرتاسر کشور به میزبانی تبریز برگزار می‌شود.تاريخ  ارسال:چهارشنبه 17 مهر 1398 - 09:38

کد:153814-1398


 

 
گزارش تصویریحضور تیم ملی نوجوانان زیر 18 سال گلف در مسابقات بین المللی بنگلادش آرشیو گزارش تصویری

  
گفت و گوبرای حضور در المپیک ۲۰۲۲ جوانان برنامه ریزی می کنیم آرشیو گفت و گو

 


 
آمار سایت

 
 

 

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون گلف جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.