شنبه 5 مهر 1399


 
 

 


 

 
اخبار استانها

 
 


رشته ورزشی گلف چه فوایدی دارد؟


به گزارش خبرنگار گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، گلف یکی از رشته‌های ورزشی زیبا در بین فعالیت‌های مهیج توپی است که علاقمندان خاص خودش را دارد. این رشته در کشور‌های مختلف دنیا گسترش پیدا کرده است و در بین مردم یکسری از این کشور‌ها طرفداران زیادی دارد.

این ورزش در فضای باز و هوای آزاد برگزار می‌شود و یکی از خصوصیت‌های خوب آن، این است که هم به صورت انفرادی و هم به صورت تیمی می‌توان این رشته را دنبال کرد.

ورزش گلف اردیبهشت سال ۱۳۷۰ کارش را به صورت رسمی در قالب یک کمیته در ایران آغاز کرد و بعد‌ها این فعالیت‌ها زمینه ساز تشکیل فدراسیون گلف شدند.

در زیر شرحی از خصوصیات این رشته ورزشی را می‌خوانید:

یکی از فواید گلف این است که این رشته ورزشی برای هر رده سنی اعم از کودک خردسال تا افراد بسیار مسن، مناسب است. زمانیکه فعالیت فرد ورزشگار در حین انجام این بازی بالا می‌رود، می‌تواند برای سیستم قلبی و عروقی فایده‌های زیادی به همراه داشته باشد.

این ورزش باعث کاهش چربی‌های زائد و کلسترول خون می‌شود و می‌تواند از حمله‌ها و سکته‌های قلبی و مغزی جلوگیری کند، همچنین با افزایش متابولیسم بدن می‌تواند در کاهش وزن تاثیر داشته باشد. اما این موضوع بستگی به میزان فعالیت فرد ورزشکار و تحرک او حین انجام بازی گلف دارد.

یکی از فواید بسیار مهم گلف تاثیری است که این رشته روی ذهن و تمرکز حواس افراد دارد و به مرور فعالیت‌های ذهن را بالا می‌برد.تاريخ  ارسال:دوشنبه 19 اسفند 1398 - 10:37

کد:160136-1399


 

 
گزارش تصویریمجمع انتخاباتی هیات گلف استان البرز آرشیو گزارش تصویری

  
گفت و گوخصوصی‌سازی راندمان کار باشگاه‌ها را بالا می‌برد/ واگذاری استقلال و پرسپولیس حمایت از کل ورزش کشور است آرشیو گفت و گو

 


 
آمار سایت

 
 

 

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون گلف جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.