چهارشنبه 1 فروردين 1397


 
 

  

 
اخبار استانها

حضور کمیته بهکاپ استان سمنان در جشنواره همدلی،سلامت و نشاط - سمنان

»

برپایی غرفه ی هیئت گلف استان قم در جشنواره ورزشی بیماران خاص و پیوند اعضا - قم

»

پیام تبریک منتقمی به مدیر کل دفتر توسعه ورزش همگانی -

»

پیام تبریک منتقمی به مدیر کل دفتر توسعه ورزش همگانی -

»

پیام تبریک منتقمی در پی انتصاب مدیر مجموعه ورزشی انقلاب -

»

پیام تبریک منتقمی در پی انتصاب مدیر مجموعه ورزشی انقلاب -

»

برگزاری مسابقات مینی گلف به مناسبت هفته منابع طبیعی در خوسف - خراسان جنوبی

»

 
 


برای نخستین بار؛

مسابقات بین المللی گلف در ایران/ رییس فدراسیون گلف: پس از 112 سال دوری، دوباره گلف المپیکی شد
به گزارش روابط عمومی فدراسیون گلف به نقل از ایلنا، مسابقات گلف که برهه‌ای است مورد کم لطفی اهالی رسانه قرار گرفته، این‌بار با خبر میزبانی مسابقات بین المللی درصدر اخبار قرار گرفت. کیکاووی سعیدی، رییس فدراسیون گلف در این خصوص گفت: برای اولین بار مسابقات بین المللی گلف در ایران در مجموعه ورزشی انقلاب برگزار خواهد شد.

وی در ادامه افزود: این مسابقات با هماهنگی کنفدراسیون گلف و با موافقت شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان، 15 تا 20 اردیبهشت ماه به میزبانی تهران برگزار خواهد شد.

سعیدی درباره تعداد تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها بیان کرد: تاکنون از 15 کشور آسیایی به همراه ترکیه برای حضور در مسابقات دعوت شده است و تیم‌های پاکستان ( جزو 10 کشور برتر آسیا)، لبنان، افغانستان و کره (قهرمان مسابقات آسیایی) اعلام آمادگی برای حضور در این مسابقات کرده‌اند.


آشتی گلف با المپیک

رییس فدراسیون گلف با بیان خبر المپیکی شدن این رشته ورزشی عنوان کرد: طی رایزنی‌هایی که در گذشته از طرف کشورهای دنیا انجام شده بود و حضور گذشته این رشته در المپیک، پس از 112 سال دوری از میادین حرفه‌ای از المپیک ریو 2016 دوباره رشته گلف وارد بازی‌های المپیکی شد.

وی در خصوص سهمیه ایران در مسابقات المپیک 2020 ژاپن گفت: با برنامه‌های راهبردی که فدراسیون در دست انجام دارد و داشتن یک سهمیه در این رقابت‌ها همه تلاش خود را خواهیم کرد تا بتوانیم برای ایران افتخار آفرینی کنیم.مربی استرالیا راهی ایران

سعیدی در ادامه از حضور سرمربی استرالیایی برای ارتقا سطح فنی مربیان و ورزشکاران گفت و افزود: کیم بالد وین، مربی استرالیایی برای آموزش مربیان، دانش افزایی، برنامه‌های آموزشی و تمرین ملی پوشان، 30 فروردین ماه تا 10 اردیبهشت ماه در تهران حضور خواهد داشت.

سعیدی در پاسخ به این پرسش که این سرمربی در ایران خواهد ماند یا خیر، گفت: با توجه به این‌که "بالد‌ وین" اکنون سرمربی تیم ملی سنگاپور است، در حال حاضر امکان حضور دائم ایشان در تهران و برای هدایت تیم ملی را در اختیار نداریم اما طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته هر سال پذیرای یک مربی خارجی برای ارتقا سطح ورزشی کشورمان خواهیم بود.

وی در ادامه بیان کرد: این مربی استرالیایی برای کمک به کشورهای در حال پیشرفت این رشته ورزشی از طرف انجمن حرفه‌ای های گلف (PGA) و با هزینه خودشان به ایران معرفی شده است.

کیکاووس سعیدی حضور مربی خارجی را برای تیم‌های ایرانی لازم دانست اما فعلا بستر آن را فراهم ندانست و گفت: به شدت دنبال پیشرفت این رشته ورزشی و محبوب اما مغفول مانده در ایران هستیم و متاسفانه اکنون شرایط حضور مربیان خارجی در ایران را از لحاظ امکانات، دستمزد و شرایط رفاهی را نداریم اما از بهمن ماه طرحی با عنوان استعدادیابی را در 6استان، خوزستان، زنجان،اصفهان ، لرستان، کرمان و آذربایجان شرقی آغاز کرده‌ایم و به تمام 22 استان‌ تحت پوشش نیز در خصوص اجرایی شدن این طرح نامه زده‌ایم که با پیش بینی‌های انجام شده و اجرای این طرح 2 ساله 700 ورزشکار مستعد گلف شناسایی خواهد شد تا در آینده بتوانیم از حضور مربیان برون مرزی استفاده کنیم.تاريخ  ارسال:دوشنبه 9 اسفند 1395 - 11:34

کد:26034-1397


 

 
گزارش تصویریجلسه تودیع رییس سابق و معارفه سرپرست جدید فدراسیون گلف آرشیو گزارش تصویری

  
گفت و گومراسم تودیع رییس سابق و معارفه سرپرست جدید فدراسیون گلف برگزار شد آرشیو گفت و گو

 


 
آمار سایت

 
 

 

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون گلف جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.