پنجشنبه 1 فروردين 1398


 
 

  

 
اخبار استانها

پیام تبریک دکتر عزیزی رئیس فدراسیون گلف بمناسبت فرا رسیدن نوروز باستانی ۱۳۹۸ - تهران

»

پیام تبریک دبیر فدراسیون گلف بمناسب سال نو - تهران

»

پیام تبریک دکتر عزیزی رئیس فدراسیون گلف بمناسبت فرا رسیدن نوروز باستانی ۱۳۹۸ - تهران

»

پیام تبریک دکتر سلطانی فر به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸ خورشیدی - تهران

»

سال جدید، سال تولید، تلاش و اشتغال برای جوانان عزیز است/ اصل را فرع و فرع را اصل کردن، اشتباه راهبردی است/ مردم را از لحاظ خدمات دولتی، در رفاه بیشتری قرار خواهیم داد/ - تهران

»

کلید حل مشکلات اقتصادی توسعه تولید ملی است - تهران

»

جشنواره نوروزی فدراسیون گلف در برج میلاد تهران برپا شد - تهران

»

 
 


ورزش گلف ایران در دوره تحول و پوست اندازی است

رئیس فدراسیون گلف با اشاره به اینکه ورزش گلف ایران در دوره تحول و پوست اندازی است، گفت:استان خراسان رضوی یک استان ورزشی است و در بسیاری از رشته های ورزشی این استان صاحب مدال و مقام است،لذا نگاه فدراسیون به خراسان رضوی یک نگاه ویژه ای است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون گلف کیکاووس سعیدی در حاشیه دیدار صمیمانه خود با مدیرکل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی با اشاره به وضعیت ورزش گلف در کشور اظهار کرد:با توجه به اهمیت موضوع آموزش و استعدادیابی که به عنوان یک پروژه ملی در وزارت ورزش و جوانان کلید خورده است،ما سال گذشته در ۵ استان به صورت پایلوت پروژه استعدادیابی را در قالب رشته ورزشی گلف آغاز کردیم و امسال هم بنا داریم این رویه را ادامه دهیم.

وی افزود:سال گذشته ۶۰۰ ورزشکار از استان های کشور در قالب طرح استعدادیابی جذب کردیم،خوشبختانه در سال جاری با نگاه مثبت مقام عالی وزارت ورزش و جوانان جناب آقای داورزنی بودجه فدراسیون ترمیم شد و افزایش خوبی در اعتبارات شکل گرفت.

رئیس فدراسیون گلف عنوان کرد:با توجه به اینکه رشته ورزشی گلف در بازی های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ ژاپن و بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا حضور دارد،ما تلاش می کنیم با استفاده از لژیونر ها و بازیکنان داخلی خود در این رشته ورزشی یک ترکیب فنی و کیفی مناسبی ایجاد کنیم تا در رقابت های اینچنینی حضوری موفق داشته باشند.

سعیدی خاطر نشان کرد:این ورزش در حوزه قهرمانی شکل گرفته است و از جنبه تفریحی خارج شده است،امروزه این ورزش رشته گرانی نیست و در اکثر استان های ما تقریبا به صورت رایگان آموزش داده می شود و بهای زیادی برای آموزش آن پرداخت نمی شود.

وی با اشاره به اینکه ورزش گلف ایران در دوره تحول و پوست اندازی است،تصریح کرد:طرح جوانگرایی را در دستور کار خود قرار داده ایم و روی گروه های سنی مرجع و پایه برای آموزش تمرکز کرده ایم.

رئیس فدراسیون گلف با بیان اینکه در ۲۳ استان کشور هیأت گلف تشکیل داده ایم،ادامه داد:علاوه بر رشته ورزشی گلف با دستور و پیگیری وزارت ورزش و جوانان چهار انجمن ورزشی مینی گلف،وودبال،بهکاپ و کروکت را تحت پوشش خود قرار داده ایم که اخیرا رشته کروکت در ایران برای اولین بار فعالیتش از خراسان رضوی آغاز و رونمایی شد.

سعیدی با اشاره به حضور شریف جواهری در قامت سرپرست هیأت گلف خراسان رضوی و چشم انداز ترسیم شده برای آینده این هیأت و رشته ورزشی در استان،تاکید کرد:استان خراسان رضوی با توجه به جمعیت فراوان زائرین ،سرمایه گزاران،گردشگران و موقعیت هم جواری با آسیای میانه ظرفیت های بالاقوه ای دارد و یک استان ورزشی است،خوشبختانه در بسیاری از رشته های ورزشی این استان صاحب مدال و مقام است،لذا نگاه فدراسیون به خراسان رضوی یک نگاه ویژه ای است.

وی ادامه داد:با حضور اقای شریف جواهری قطعا یک ساختار و انسجام جدید در هیأت استان شکل خواهد گرفت،قطعا از لحاظ تجهیزات،سخت افزار و مربی از هیأت استان حمایت های لازم را انجام خواهید داد،همچنین با نگاه مثبتی که مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی و معاون توسعه امور ورزش استان دارند چشم انداز خوبی برای گلف در خراسان رضوی در پیش رو است.

رئیس فدراسیون گلف با اشاره به اینکه فدراسیون سال پرکاری را سپری کرده است،افزود:اولین دوره مسابقات بین المللی گلف را با حضور ۵ کشور خارجی و ۸ تیم در ایران برگزار کردیم،همچنین مسابقات قهرمانی کشور آقایان را برگزار کردیم و هفته آینده هم نیز مسابقات قهرمانی کشور بانوان در تمامی رده های سنی را در تهران برگزار خواهیم کرد.

سعیدی بیان کرد:لیگ دسته ۱ ما در اصفهان برگزار و به اتمام رسید،همچین برای برگزاری مسابقات مینی گلف در همدان برنامه ریزی های لازم را انجام داده ایم که بنا است اوایل شهریور انجام گیرد،دو اعزام برای مسابقات بین المللی تایلند در پیش رو داریم که ۶ ورزشکار با مجوز و موافقت وزارت ورزش و جوانان مهر ماه به این رقابت ها اعزام خواهند شد.

وی اظهار داشت:همچنین مسابقات گلف قهرمانی آسیا در مالزی بنا است برگزار شود که بزودی تیم ملی ما اردوهای آماده سازی خود را شروع خواهد کرد.تاريخ  ارسال:يكشنبه 15 مرداد 1396 - 09:57

کد:48467-1398


 

 
گزارش تصویریهفته سوم از مرحله نهایی لیگ برتر گلف آقایان کشور برگزار شد آرشیو گزارش تصویری

  
گفت و گوپیام تبریک دکتر عزیزی رئیس فدراسیون گلف بمناسبت فرا رسیدن نوروز باستانی ۱۳۹۸ آرشیو گفت و گو

 


 
آمار سایت

 
 

 

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون گلف جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.