جمعه 23 آذر 1397


 
 

  

 
اخبار استانها

کلاس تئوری و عملی بهکاپ ( گیت گلف ) در دانشگاه بین المللی امام خمینی برگزار شد - قزوين

»

مراسم اختتامیه رقابت های گلف قهرمانی آقایان کشور برگزار شد - تهران

»

نتایج نهایی رقابت های گلف آقایان کشور اعلام شد - تهران

»

مراسم اختتامیه مسابقات گلف قهرمانی آقایان کشور برگزار می شود - تهران

»

بازدید شرکت کنندگان مسابقات گلف قهرمانی آقایان کشور از برج میلاد صورت پذیرفت - تهران

»

رئیس هیات گلف استان هرمزگان از تجهیز پارک‌های بانوان به زمین مینی گلف خبر داد - هرمزگان

»

سامانه امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام شد - تهران

»

 
 


محمد مهدی سعیدی در گفتگو با خبرگزاری برنا:

وودبال می‌تواند در رقابت‌های آسیایی، جهانی و بازی‌های آسیایی ساحلی به عناوین خوبی برسد
رییس انجمن وودبال از آینده روشن این رشته ورزشی خبر داد.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون گلف به نقل از خبرگزاری برنا، یکی از رشته هایی که در دهه‌های اخیر در جنوب شرق آسیا و کشور تایوان شکل گرفته، رشته ورزشی وودبال (woodball) است.این ورزش ترکیبی از گلف و چوگان است که تمام ابزار و وسایل آن از چوب تهیه شده و در عین سادگی قوانین و بازی آن، از قابلیت دسترسی بالایی برای همه افراد جامعه برخوردار است.رشته وودبال فدراسیون جهانی و آسیایی دارد که مقر آن در تایوان و مالزی است و جدای کشورهای آسیایی عضو، چندین کشور نیز از اروپا، آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی و آفریقا نیز در آن عضویت دارند.در این میان، انجمن وودبال کشورمان پس از راه اندازی مجدد در سال ۹۱ به عضویت فدراسیون جهانی درآمد.

محمد مهدی سعیدی، رییس انجمن وودبال درباره وضعیت اخیر این رشته ورزشی در گفتگو با برنا، گفت: در وودبال فعالیت‌های خوبی انجام شده است که از نمونه های آن، برگزاری ۴ دوره مسابقات قهرمانی کشور و فعالسازی ۱۳ استان می باشد که هم اکنون ۳۰۰ ورزشکار مرد و زن در این رشته به صورت سازمان یافته فعالیت می‌نمایند.

سعیدی ادامه داد: هزار ورزشکار به صورت همگانی در این رشته ورزشی فعالیت می‌کنند و تاکنون ۱۱ دوره کلاس‌های آموزشی داخلی برگزار شد. یک دوره کارگاه بین المللی در سال۹۳، ۲دوره مربیگری درجه ۳ و یک دوره آموزش داوری درجه۳ برگزار گردیده که در سال آینده هم این روال ادامه خواهد یافت.

سعیدی با اشاره به اینکه وودبال مدال آورترین رشته‌ تحت پوشش فدراسیون گلف است اظهار داشت: وودبال می‌تواند در رقابت‌های آسیایی، جهانی و بازی های آسیایی ساحلی به عناوین خوبی برسد. معتقدم وودبال در گلف تنها رشته‌ای است که از مربیان و داوران بین‌المللی برخوردار است. در سال آینده نیز در صورت تامین بودجه جهت حضور در مسابقات جهانی تایلند حضور پیدا خواهیم کرد. این مسابقات در خردادماه سال ۹۷ در چیانگمای برگزار می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه در تلاش هستیم تا تیم وودبال ساحلی را تشکیل دهیم، افزود: با تشکیل تیم ملی وودبال ساحلی می‌توانیم در بازی های آسیایی ساحلی حضور پیدا کنیم و هم اکنون تلاش فدراسیون جهانی بر این است تا وودبال رسما به بازی های آسیایی ملحق گردد که در این صورت با استمرار تمرینات و بهره گیری از پتانسیل فعال و جوان وودبال می توان امید کسب عنوان و مدال را همچنان زنده نگه داشت.

سعیدی گفت: اکنون از امکانات و تجهیزات داخلی در رشته وودبال استفاده می‌کنیم که هزینه کمتری دارد اما از ماکزیمم استانداردهای جهانی برخوردار نیست و از طرفی هزینه تجهیزات خارجی وودبال بسیار هزینه بردار و گران است اما برای حضور موفق در رقابت‌های بین‌المللی نیازمند تجهیزات با کیفیت و استاندارد جهانی هستیم که با حمایت فدراسیون و جذب حمایت بخش خصوصی در تلاش برای رفع این مشکل هستیم.

رئیس انجمن وودبال با اشاره به جایگاه بین المللی این رشته خاطرنشان ساخت: جایگاه ایران در فدراسیون آسیایی به عنوان تنها کشور فعال در حوزه غرب آسیا همواره مطلوب و مورد احترام بوده است و با توجه به قدرت بالای رایزنی در حوزه بین الملل توانستیم نائب رئیسی فدراسیون آسیایی در سال ۲۰۱۵ و عضویت در کمیته اجرائی فدراسیون اسیایی تا سال۲۰۱۹ را کسب نمائیم که این مهم با توجه به حضور محدود ایران در رویدادهای برون مرزی وودبال؛ قابل توجه می باشد و اقدام اخیر انجمن در مجمع عمومی فدراسیون آسیایی و جهانی در باواریا مانور کشور چین و کسب مجوز میزبانی نخستین دوره مسابقات اوپن بین المللی وودبال در سال ۲۰۱۸ به میزبانی تبریز از نمونه این فعالیت ها به شمار می رود.

سعیدی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و حمایت های مسئولین فدراسیون گلف عنوان داشت: امیدوارم سال آینده برای رشته وودبال توام با توفیق، درخشش و انگیزه بیشتری باشد و توسعه این رشته در سراسر کشور بطور کامل تحقق یابد.تاريخ  ارسال:چهارشنبه 23 اسفند 1396 - 10:49

کد:84954-1397


 

 
گزارش تصویریمراسم اختتامیه مسابقات گلف قهرمانی آقایان کشور آرشیو گزارش تصویری

  
گفت و گوحمید عزیزی: یکی از محورهای اصلی برای تشکیل اردوها مسابقات قهرمانی کشور است/ به‌دنبال کشف استعدادها در گلف هستیم آرشیو گفت و گو

 


 
آمار سایت

 
 

 

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون گلف جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.