جمعه 3 اسفند 1397


 
 

  

 
اخبار استانها

تشکیل اردوهای منظم و استعدادیابی هدفمند لازمه تحول گلف ایران در رده سنی پایه است - تهران

»

اعلام مهلت ثبت نام حضور در نخستین آیین اعطای تندیس ملی باشگاه داری - تهران

»

امیدوارم نگاه وزارت ورزش به گلف، المپیکی باشد - آذربايجان شرقی

»

رئیس هیأت گلف استان هرمزگان؛ از پیگیری جدی برای راه اندازی هیأت شهرستان ها خبر داد - هرمزگان

»

امیدوارم نگاه وزارت ورزش به گلف، المپیکی باشد - تهران

»

اعلام اسامی برندگان مسابقه ویژه دهه فجر - تهران

»

برنامه زمانبندی مرحله نهایی لیگ برتر گلف آقایان کشور اعلام شد - تهران

»

 
 


رئیس هیئت گلف خوزستان خبر داد:

برنامه آموزشی استان در پی گرمای هوا به تاریخ دیگری موکول شد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون گلف علیجانی رئیس هیات گلف خوزستان از نیمه دوم مرداد ماه به عنوان زمان برگزاری آموزش رده‌های پایه این رشته نام برد و گفت : این زمان با هماهنگی با مدرس کلاس اعلام می شود.رضاعلیجانی اظهار کرد: ما از شهریورماه ۹6 که کار‌ را به دست گرفتیم، با انجام یک آسیب شناسی و بررسی دقیق، توانستیم مشکلات گلف خوزستان را که موجب عدم برگزاری کلاس های آموزشی گلف خوزستان در رده‌های پایه بود، شناسایی کنیم.وی افزود: سال‌ها نتیجه‌گیری تیم‌های لیگ برتری استان خوزستان باعث می‌شد همیشه پشت نتایج آن‌ها قایم شویم و توجه زیادی به رده پایه نکنیم و این یک ضعف بزرگ بوه و ماباید این مشکل را با برگزاری کلاس های آموزشی درتمام فصول سال برطرف کنیم.

رئیس هیئت گلف خوزستان تاکید کرد: به‌دلیل مشکلاتی از جمله نبود مکان برای تمرین بانوان ، برنامه‌های آموزشی ما تا حدود زیادی به تاخیر افتاد اما با حمایت های ویژه حیدری مدیر کل ورزش وجوانان، و اختصاص مکانی در شان ورزشکاران بانوی گلف اوضاع دوره‌های آموزشی در استان ما تغییر خواهد کرد و ما دوره‌های مختلف فنی، مربیگری را طبق هماهنگی با فیروزه محمدزمانی مربی و مدرس این دوره ها از نیمه دوم مرداد یا اوائل شهریورماه برگزار خواهیم کرد.

وی با اشاره اینکه چرا این دوره ها درخرداد و تیرماه برگزارنشد، گفت: به دلیل گرمای بیش از حد استان در این زمان و این رشته در فضای باز برگزار می شود، و متاسفانه این موضوع دلیل اصلی به تاخیر افتادن برنامه آموزش این هیات است .


رضا علیجانی اظهار کرد: مشکلی که در این بین داریم این است که روزهایی به علت گرمای شدید در شهرهای خوزستان، اغلب گلف بازان استان خانه نشین می شوند زیرا عملا امکان انجام تمرینات وجود ندارد.

وی اظهار كرد: گلف يكي از رشته هايي است كه تمرين كردن و انجام مسابقات آن در فضاي آزاد و زمين بسيار بزرگ انجام می شود که حضور در چنین فضایی این روزها در خوزستان با مشکل مواجه است.

وی در ادامه گفت: اكثر گلف بازان چه در استان و حتي در شهرهاي ديگر از سن بالايي برخوردار هستند و حضور آنان در شرایط سخت فعلی که گرما بیداد می کند، واقعا سخت و مشکل است.وی ادامه داد: گرماي خوزستان برای اجرای مسابقات ما را یاری نمی کند. فصل تابستان در استان خوزستان واقعا طاقت فرسا است. همان طور كه اين رشته از معدود رشته هايي است كه در فضاي آزاد و در زمين هاي بسيار بزرگ انجام مي شود مسير طولاني راه رفتن براي گلف بازان در چنين وضعيت هوايي غير قابل ممكن است بنابراين براي گلف بازان استان خطرهايي ايجاد مي كند كه هيچ تشابهي به ورزش و سلامت روح و جسم آدمي ندارد.


علیجانی در ادامه ضمن بیان اینکه بمنظور گسترش و اشاعه ورزش گلف و استعدادیابی گسترده در این بخش؛تفاهم نامه همکاری بین هیات گلف استان و اداره آموزش و پرورش ناحیه یک شهرستان اهوازمنعقد می شود، تاکید کرد:تفاهم نامه ای در راستای اجرای سند تحول ، تعالی و آینده نگری فدراسیون گلف فی ما بین هیات گلف استان و اداره تربیت بدنی آموزش و پرورش ناحیه یک شهرستان اهواز در روزهای آینده منعقد خواهدشد.
رییس هیات گلف خوزستان افزود: از مفاد این تفاهم نامه می توان به برگزاری دوره های آموزشی برای ارتقای سطح علمی ورزشی دبیران تربیت بدنی آموزش و پرورش و همکاری در برگزاری همایش های عمومی و مسابقات عمومی و جشنواره ها و همچنین از امکانات و تجهیزات طرفین در برگزاری برنامه های مختلف اشاره کرد.تاريخ  ارسال:چهارشنبه 20 تير 1397 - 09:38

کد:91155-1397


 

 
گزارش تصویریمسابقات مینی گلف آزاد شرق کشور آرشیو گزارش تصویری

  
گفت و گوامیدوارم نگاه وزارت ورزش به گلف، المپیکی باشد آرشیو گفت و گو

 


 
آمار سایت

 
 

 

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون گلف جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.