يكشنبه 26 خرداد 1398


 
 

  

 
اخبار استانها

عملکرد هدفمند و قوی بخش فنی فدراسیون در اردوی حاضر /فدراسیون نگاه ویژه به گلف بانوان دارد -

»

عملکرد هدفمند و قوی بخش فنی فدراسیون در اردوی حاضر /فدراسیون نگاه ویژه به گلف بانوان دارد -

»

جلسه مشترک رییس فدراسیون گلف مدیر کل امور استانهای وزارت ورزش و جوانان برگزار شد -

»

جلسه مشترک رییس فدراسیون گلف مدیر کل امور استانهای وزارت ورزش و جوانان برگزار شد -

»

قضاوت جمشیدی در فینال مسابقات استروک پلی انفرادی یازدهمین مسابقات آسیایی وودبال -

»

قضاوت جمشیدی در فینال مسابقات استروک پلی انفرادی یازدهمین مسابقات آسیایی وودبال -

»

نازنین شهرکی کاپیتان تیم ملی گلف بانوان بالای 18 سال شد -

»

 
 


مدرس فدراسیون گلف:استان آذربایجان‌غربی مستعد احداث زمین گلف است

به گزارش روابط عمومی فدراسیون گلف و به نقل از پایگاه خبری ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی، " گودرز مولایی " مدرس و مربی فدراسیون که برای برگزاری کلاس آموزشی گلف به دعوت هیأت گلف استان آذربایجان غربی به ارومیه سفر کرده است درخصوص این رشته ورزشی گفت: نخستین باشگاه گلف خاورمیانه درسال 1924 در مسجد سلیمان تاسیس شد، تا سال 1370 کمیته گلف در کشور راه اندازی و در سال 74 فدراسیون این رشته تاسیس شد.

وی اظهار داشت: مسابقات لیگ گلف کشور نیز از سال 75 راه اندازی شده و از سال 85 بصورت لیگ برتر در حال برگزاریست که تیم های استان خوزستان (نفت مسجد سلیمان و ملی حفاری) همواره مقام های قهرمانی را کسب کرده اند.

وی ادامه داد: با این حال این رشته ورزشی با توجه به نبود زیرساخت مناسب نتوانسته آنطور که باید و شاید باعث شود ایران در مسابقات حرفه ای جهان حضور پیدا کند و بی شک جذب سرمایه گذار برای این رشته ورزشی می تواند، توسعه گلف را در کشورمان به همراه داشته باشد.

این مدرس رشته گلف افزود: طی بازدیدی که از استان آذربایجان غربی داشتم، این استان را با توجه به نوع کوهستانی آن مستعد احداث زمین گلف و برگزاری مسابقات مختلف دیدم و امیدوارم با توجه به توسعه زیرساخت ها شاهد فعال تر شدن رشته گلف در این استان باشیم.

وی در ادامه اظهار کرد: هم اکنون تنها زمین های مجموعه ورزشی انقلاب تهران و چند زمین گلف در استان خوزستان و اصفهان امکان تمرین و بازی گلف دارند و استان آذربایجان غربی می تواند به یکی از استان های سرآمد این رشته تبدیل شود.

مولایی گفت: برای احداث یک مجموعه حرفه ای گلف 40 تا 45 هکتار زمین نیاز است که مناطق کوهستانی با توجه به پستی و بلندی ها بسیار مناسب این زمین خواهند بود و حضور اسپانسرها و حامیان مالی در رشته گلف کمک زیادی به توسعه زیرساخت، زمین و برگزاری مسابقات ضروری است.تاريخ  ارسال:دوشنبه 26 شهريور 1397 - 09:30

کد:95379-1398


 

 
گزارش تصویریاردوی تیم ملی بانوان زیر ۱۸ سال_ مجموعه ورزشی انقلاب تهران آرشیو گزارش تصویری

  
گفت و گودیدار بسیار خوبی با شریعتمداری داشتیم/ می‌خواهیم گلف را به مدارس، دانشگاه‌ها و جامعه کارگری وارد کنیم آرشیو گفت و گو

 


 
آمار سایت

 
 

 

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون گلف جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.